درباره میثاق | تاریخچه شفیق فکه | تصاویر | امکانات شفیق فکه | اهداف پیش رو | ارتباط با ما
    صفحه نخست / اخبار

نگاهی به طرح راه اندازی شبکه ایثار توسط پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه در هفته دفاع مقدس سال 1394

 

پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه، شبکه ایثار  Shafighefakeh.ir          iranisar.ir

  

طرح جامع راه اندازی و اعلام موجودیت شبکه ایثار مرجع کامل محتوای دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت در فضای مجازی


شبکه ایثار iranisar.ir  چیست؟ زمینه فعالیت و اهداف شبکه ایثار کدام است و چه هدفهایی را دنبال می کند؟:


شبکه ایثار اصلی ترین زیر مجموعه پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه است که تمامی سایت ها و دامنه های تاسیس شده از سیزده سال پیش تا کنون را به هم مرتبط ساخته و ارسال محتوا می نماید. این شبکه از ضروریات و نیاز قطعی در فضای مجازی بود که افتخار راه اندازی و تامین نیاز کاربران اینترنتی در این زمینه نصیب پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه گردیده است. از بخش های مهم شبکه ایثار صدای ایثار و سیمای ایثار – اولین رادیو و تلویزیون اینترنتی دفاع مقدس در فضای مجازی – می باشد.

پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه ، شبکه ایثار در حال حاضر پیشرو در مطرح کردن بحث مهم مطالبات شهدا می باشد و معرفی مکان های مقدس گلزار شهدا همراه با نقشه ماهواره ای در سراسر کشور ، عکسبرداری از سنگ مزار شهدا و ارائه آن در سامانه جست و جوی هوشمند مزار شهدا در سراسر کشور ، تحلیل نبرد و پژوهش دفاع مقدس ، و بزرگترین آلبوم تصاویر دفاع مقدس بابیش از یکصد و چهل هزار عکس که در چند روز آینده با قالب جدید که قابلیت نسخه موبایل را نیز دارد و به حدود پانصد هزار عکس تبدیل می شود، چند بخش دیگر ازقسمت ها و تشکیلات بزرگ و  گسترده پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه ، شبکه ایثار می باشد.

معرفی مطالبات شهدا در زمینه مذهبی، اعتقادی، ولایت فقیه، اجتماعی، سیاسی، تربیتی، فرهنگی، حفظ آثار دفاع مقدس، سایر ...

شبکه ایثار طرحی در دست اقدام و در حال راه اندازی است و تمامی سایت های پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه را بصورت شبکه کامل و جامع فرهنگی ایثار و شهادت در آورده و تمامی محتوا و واژه ها و موضوعات مرتبط به هم لینک خواهند بود و کاربر گرامی تقریبا به تمامی نیازهای خود در این زمینه خواهد رسید.

شبکه ایثار در حال راه اندازی است و حدود هشتاد در صد آن انجام شده است. زیر مجموعه های پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه ، شبکه ایثار شامل:

 

 

درگاه شفیق فکه shafighefakeh.ir

  

در این صفحه کلیه سایت های پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه معرفی گردیده است و با کلیک بر روی لوگوی هر سایت قابل مشاهده می باشد. این روش سبکی منحصر بفرد در اینترنت است که به منظور دسترسی آسان به سایت های مورد نظر کاربر طراحی و اجرا گردیده است. لازم به ذکر است که برای هر موضوع و سرفصل های دفاع مقدس و شهدا سایت اختصاصی زده شده است و معتقدیم که یک سایت و و طرح موضوع و ارسال محتوای آن به صفحات سایت، محدود کردن محتوا می باشد و. از طرفی معتقدیم که موضوعات سایت های  مربوط به دفاع مقدس و شهدا و ایثارگران باید مستقل بوده و در خور شان این عزیزان باشد.امید است در این زمینه موفق باشیم.

این درگاه راه اندازی گردیده و در حال حاضر فعال است. در دسترس قرار دارد.

.......................

 

اولین موتور جستجوی فرهنگ ایثار و شهادت در فضای مجازی  isarsearch.ir    dide24.ir


با توجه به اهمیت ترویج دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت عزیزانی اقدام به راه اندازی سایت و یا وبلاگ و یا صفحات ارزشی نموده اند که متاسفانه بصورت پراکنده می باشند و در فضای مجازی ناشناخته مانده اند. شفیق فکه ضمن ارج نهادن بر اقدام این عزیزان در نظر دارد با راه اندازی اولین موتور جست و جوی اختصاصی فرهنگ ایثار و شهادت اقدام به شناسایی و معرفی این عزیزان به جست و جوگران اینترنتی نماید. امید است با دعای شما عزیزان به موفقیت مورد نظر دست یابیم.

اقدامات اولیه در این زمینه انجام گردیده و هم اکنون نسخه آزمایشی آن فعال گردیده و در دسترس است.  دید 24

.......................

 

سایت شفیق فکه shafighefakeh.ir/index.php 

 

بر همگان روشن است كه يكي از دغدغه های مهم مقام معظم رهبری حضرت آيت الله العظمي خامنه اي  بحث مهم مطالبات شهدا است. این سایت به موضوع مهم مطالبات شهدا که به عنوان يك هدف و اصل محوري در برگزاري  اولين يادواره و كنگره شهداي طلبه و روحاني توسط حضرت حجت الاسلام والمسلمين حاج آقا محمود دهقاني نماينده ولي فقيه در لشكر27 محمدرسول الله صلوات الله عليه ، مطرح گرديد، می پردازد و همچنین در صفحه اول خود دیگر سایت ها و امکانات پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه را معرفی می کند. سایت شفیق فکه اولین سایت از مجموعه  پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه می باشد که در سال 1382 رسما آغاز بکار کرده است

این سایت راه اندازی گردیده و در حال حاضر فعال است. در دسترس قرار دارد.

.......................

 

آلبوم تصاویردفاع مقدس gallery.shafighefakeh.ir 

 

این سایت بزرگترین آلبوم تصاویر دفاع مقدس در اينترنت می باشد و در حال حاضر بیش از یکصد و چهل هزار عکس در بیش از دوهزار و هشتصد عنوان و موضوع وجود دارد که چینش آن به صورتی است که منبعی برای روایت گری و تحقیقات و پژوهش نیز می باشد. در ضمن نسخه جدید آماده گردیده و طی چند روز آینده بارگذاری خواهد شد و تعداد قابل توجهی عکس دفاع مقدس و شهدا به این مجموعه اضافه می گردد. آلبوم جدید قابلیت نسخه تلفن همراه را هم دارا می باشد.

این آلبوم تصاویر راه اندازی گردیده و در حال حاضر فعال است. در دسترس قرار دارد.

.......................

 

سایت فکه fakeh.ir 

 

سایت فکه اختصاص به دفاع مقدس و پژوهش و تحلیل در این زمینه دارد و امکان تحقیقات را برای عزیزان پژوهشگر فراهم نموده است. در این سایت تمامی اتفاقات سال های دفاع مقدس تحلیل و بررسی می شود. از نکات مهم در این سایت که بسیار مورد نیاز پژوهشگران عزیز می باشد، منابع رسانه ای و روزنامه ای سی سال گذشته می باشد که قابل استفاده تصویری و استنادی به دلیل کیفیت بالا نیز می باشد. جمع بندی این مجموعه رسانه ای به گونه ای است که تمامی پژوهشگران در هر زمینه ای می توانند از این منابع بهره برداری نمایند.

با توجه به اینکه متاسفانه اکثر خبرگزاری های اینترنتی به سبک و سیاست خاص خود رفتار می نمایند و گزینشی نسبت به اخبار دفاع مقدس و شهدا عمل می کنند و یا بعضی از آنها در پوشش فعالیت در زمینه دفاع  مقدس و شهدا به در آمد تبلیغاتی مشغول بوده و اکثرا سیاست زده شده اند و از هر طریق ممکن به دنبال جذب کاربر هستند و توجه خاص و هدفمند نسبت به اخبار دفاع مقدس و شهدا و مشکلات این عزیزان در این زمینه نداشته و اهمیت چندانی قایل نیستند لذا ضرورت داشت تا عزیزانی که می خواهند اطلاع رسانی نسبت به فعالیت های خود در زمینه دفاع مقدس و شهدا انجام دهند بتوانند به این مهم دست پیدا نمایند و جایی را که احساس تعلق به آنها بدهد را داشته باشند.

 بنابر این پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه اقدام به راه اندازی سایت  فکه "اطلاع رسانی دفاع مقدس و تحلیل نبرد" نمود تا در اختیار تمامی عزیزان باشد. این سایت از زیر مجموعه های پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه می باشد و این پایگاه با تبلیغات در سایت های که به نام دفاع مقدس و شهدا فعالیت می نمایند شدیدا مخالف است و آن را توهین و فریب در راستای سوءاستفاده از ایثارگران و علاقه مندان به آنان می داند و اعتقاد دارد نباید به نام خبر رسانی برای عزیزانی که از همه چیز خود گذشته و جان خود را فدا نمودند و یا سلامتی خود را از دست داده اند و هیچ گونه توقعی هم نداشته و ندارند، کسب درآمد نماییم و دست به تبلیغات اقتصادی و سیاسی و یا هرگونه بهره برداری در راستای منافع شخصی بزنیم.

این سایت راه اندازی گردیده و در حال حاضر فعال است. در دسترس قرار دارد.

.......................

 

سامانه جست و جوی گلزار شهدا در سراسر کشور golzareshohada.ir 

 

در این سایت و سامانه، تمامی حدود بیست هزار گلزارشهدا در سراسر ایران به صورت شناسنامه ای معرفی می گردد. تعداد شهدا در هر گلزار شهدا، جوانترین شهید، پیرترین شهید، اولین شهید، آخرین شهید، گفته های دیگران و مسایل دیگر شهدا مربوط به هر گلزار شهدا از اطلاعاتی است که در این سایت ارائه می گردد. سایت گلزار شهدا از طریق نقشه و آدرس دقیق پاسخگوی کاربران گرامی خواهد بود و آنان را راهنمایی خواهد کرد.

این سایت جدیدا راه اندازی و فعال گردیده و در حال ارسال محتوا می باشد. در دسترس قرار دارد.

.......................

 

سامانه جست و جوی مزار شهدا در سراسر کشور golzarshohada.ir 

 

کاربران گرامی می توانند به جست و جوی شهید عزیز خود در سراسر ایران اسلامی پرداخته و سنگ مزار شهدا را نیز ملاحظه فرموده و آدرس این عزیز را تهیه نمایند.

این سایت راه اندازی گردیده و در حال حاضر فعال است. در دسترس قرار دارد.

.......................

 

رادیو اینترنتی دفاع مقدس و شهدا، صدای ایثار sedayeisar.ir     radioisaar.ir 

 

این سایت اولین رادیوی اینترنتی دفاع مقدس و شهدا می باشد و فایل های صوتی شهدا و اخبار زمان جنگ (داخلی و خارجی)، همچنین مکالمه های بیسیم در زمان عملیات ها، صدای شهدا، نوحه های زمان دفاع مقدس، سرودهای دفاع مقدس، افکت های مورد نیاز و... به تعداد بیش از سه هزار فایل، را در خود جای داده است که منبع خوبی برای پژوهشگران عزیز می باشد.

این سایت راه اندازی گردیده و در حال حاضر فعال است. در دسترس قرار دارد.

.......................

 

تلویزیون اینترنتی دفاع مقدس و شهدا، سیمای ایثار   simayeisar.ir    isartv.ir 

 

اولین تلویزیون اینترنتی دفاع مقدس و شهدا می باشد که دستگاه فرستنده و پخش مستقیم آن آماده گردیده و انشاءالله  تا چند روز دیگر آغاز بکار خواهد کرد.

سیمای ایثار (ایثارتی وی) در حال راه اندازی است و آخرین مراحل آماده سازی را پشت سر می گذارد.

.......................

 

دانشنامه شهدا و ایثارگران جمهوری اسلامی ایران    shahidpedia.ir 

 

در این سایت اطلاعات کلی شهدا به تفکیک استان وشهرها و مناطق و همچنین ارتباط با شهید به طرق مختلف در دسترس می باشد و تمامی موارد جانبی این سایت لینک بوده و از تمام سایت های شفیق فکه استفاده می نماید. در ضمن شما می توانید به شهید عزیز مورد نظرتان گل هدیه بدهید و دلنوشته ای برای او بنویسید. همچنین این سایت مجهز به سیستم مدیریت محتوای ایثار و شهادت مخصوص هر استان می باشد و به صورت مستقل عمل می کند.

این سایت راه اندازی گردیده و در حال حاضر فعال است.در دسترس قرار دارد.

.......................

 

سامانه مدیریت سایت شهدا، هر شهید یک سایت   idshahid.ir 

 

سایت شهدا به منظور زنده نگهداشتن نام و یاد شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت راه اندازی شده و در این سایت برای هر شهید عزیز یک سایت اختصاصی در نظر گرفته شده است. وب سایت اختصاصی هر شهید از دو بخش تشکیل گردیده است. در بخش اول زمینه ارسال نمودن هرگونه محتوا اعم از مطلب، دل نوشته، ارسال عکس و مدارک، اصلاح اطلاعات و آنچه که به شهید عزیز مربوط است و یا کاربر گرامی برای او در نظر گرفته است، فراهم گردیده است و بخش دوم مربوط به فعالیت خصوصی مدیر سایت می باشد که به طور کامل در اختیار ایشان قرار داده می شود . مدیر محترم سایت , در ارسال هرگونه محتوا و مطلب به صورت نامحدود و البته بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران آزاد است. هر شهید یک سایت با دانشنامه شهدا و ایثارگران جمهوری اسلامی ایران مرتبط بوده و از آن به عنوان دریافت اطلاعات شهدا و ایثارگران استفاده می کند. مدیر سایت می تواند از تمامی امکانات پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه استفاده نماید.

وب سایت اختصاصی هر شهید از دو بخش تشکیل گردیده است. در بخش اول زمینه ارسال نمودن هرگونه محتوا اعم از مطلب، دل نوشته، ارسال عکس و مدارک، اصلاح اطلاعات و آنچه که به شهید عزیز مربوط است و یا کاربر گرامی برای او در نظر می گیرد، فراهم گردیده است و بخش دوم مربوط به فعالیت خصوصی مدیر سایت می باشد که به طور کامل در اختیار ایشان قرار داده می شود . مدیر محترم سایت , در ارسال هرگونه محتوا و مطلب به صورت نامحدود و البته بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران آزاد است. هر شهید یک سایت با دانشنامه شهدا و ایثارگران جمهوری اسلامی ایران مرتبط بوده و از آن به عنوان دریافت اطلاعات شهدا و ایثارگران استفاده می کند.

تاکنون حدود یکصد هزار سایت شهید راه اندازی شده و آماده تحویل می باشد و تا پایان سال سایت کلیه شهدای ایران اسلامی تحویل می گردد. انشاءالله

این سایت راه اندازی گردیده و در حال حاضر فعال است. در دسترس قرار دارد.

 

.......................

 

کوشش در راه سرافرازیها  misaagh.info

 

در این سایت به معرفی تلاشگران در اینترنت در زمینه ارزش های مورد توجه مقام معظم رهبری می پردازیم و در نظر است که به عنوان سایت جست و جو و مرجع و فهرست، مورد استفاده قرار گیرد. این منظور و هدف، تمامی سایت ها و صفحات و وبلاگ های دفاع مقدس و فرهنگی ایثار و شهدا و دیگر مطالب ارزشی را در بر می گیرد.  کوشش در راه سرافرازیها

سایت میثاق راه اندازی گردیده و در حال حاضر فعال است. در دسترس قرار دارد.

 

.......................

 

سایت و سامانه شناسه ایثارگران isaargar.ir     isaargaraan.ir 

 

این سایت راه اندازی گردیده و بعد از پایان بارگذاری دانشنامه شهدا و ایثارگران جمهوری اسلامی ایران ثبت اطلاعات خواهد شد و بیش از سه میلیون جامعه ایثارگری را پوشش خواهد داد.

این سایت راه اندازی گردیده و در حال حاضر فعال است. در دسترس قرار دارد.

 

.......................

 

فارس نام    farsname.ir 

 

این سایت به معرفی نقاط مختلف ایران اسلامی خواهد پرداخت و به این دلیل در مجموعه پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه این اقدام صورت گرفته است که در دانشنامه شهدا حتی نام شهر محل تولد شهید و ایثارگر لینک بوده و کاربر را به این سایت هدایت نموده و اطلاعات جامع آن شهر و یا منطقه را به او ارائه می نماید. کاربران گرامی در این سایت می توانند یک صفحه به نام شهید مورد نظر خود باز نموده و اطلاعات جغرافیایی و ایرانشناسی ثبت نمایند. لازم به توضیح است که اطلاعات این سایت می تواند حتی در چندین مورد به یک فرد ایثارگر مربوط باشد. مانند شهر محل تولد - شهر و یا شهرهای مهاجرت و انتقال - شهر و یا شهر های محل تحصیل - شهر و یا شهر ها و یا منطقه و یا مناطق مبارزه و دفاع طی اعزام و حضورهای مجدد - مناطق و یا شهرهایی که در آن مجروح شده است - منطقه و یا شهری که در آن شهید شده است و...

انتخاب این نام برای سایت به دو دلیل بوده است:

1- نام خلیج فارس مطرح باشد و به فراموشی سپرده نشود.

2- در عمق آب های خلیج فارس هم گلزار شهدا وجود دارد و این از مواردی است که کمتر به آن توجه شده است.

   این سایت راه اندازی گردیده و در حال حاضر فعال است. در دسترس قرار دارد.

 

.......................

 

تالار گفتگوی دفاع مقدس در اینترنت  chat.shafighefakeh.ir 

 

اولین تالار و چت رم دفاع مقدس که در حال تکمیل می باشد و از امکانات وسیع و ویدئو کنفرانس برخوردار است و از تبادل گفتگوها به عنوان منابع استفاده می شود. در اولین موردی که به صورت آزمایشی راه اندازی گردید مطالب و موضوعات مهمی برای پژوهش به دست آمد که ارزشمند است.

این چت روم راه اندازی گردیده و در حال حاضر فعال است. در دسترس قرار دارد.

 

.......................

 

سایت یاس پروران  سامانه جست و جوی مزار پدر و مادر شهدا     yasparvaran.ir 

 

این سایت و سامانه اختصاص به آدرس گلزار شهدا و سنگ مزار پدر شهید ، مادر شهید ، همسر شهید ، عزیز شهید و مهمان شهدا دارد . هدف سایت یاس پروران رساندن این مهم است که در همه حال و همه جا باید نیاز و ارادت مردم به شهدا نشان داده شود و همگان بدانند که اگر ارادتی و قرابتی به شهدا دارند، حتی بعد از مرگ هم عزیز هستند و امید است که با شهدا محشور شوند. این هم یک نوع کار در زمینه معرفی نقش حضور و یاد شهدا در همه زمینه ها است. یاس پروران از مجموعه سایت های زیر تشکیل شده است:

یاس پروران  در حقیقت پنج سایت جدا از هم با دامنه اختصاصی می باشد که به منظور زنده نگه داشتن نام و یاد آندسته از پدر و مادر و همسر گرامی شهدا که به رحمت خدا رفته اند، راه اندازی شده است و سنگ مزار این عزیزان را در خود جای می دهد. و همچنین دو قسمت دیگر یکی عنوان "عزیز شهید" است که شامل برادر شهید، خواهر شهید، پسر شهید، دختر شهید، پدربزرگ شهید، مادر بزرگ شهید، داماد شهید، عروس شهید، دایی شهید، عموی شهید، خاله شهید، عمه شهید، نوه شهید، می گردد و دیگری عنوان "مهمان شهید" شامل کسانی است که در جوار شهدا مدفون هستند و یا به درخواست خانواده، سنگ مزار آنان با شهید انتخابی و یا منتسب به آنان لینک می گردد. زمانی که کاربر گرامی گزینه مورد نظر خود را انتخاب می نماید دامنه  و قالب سایت طبق گزینه انتخابی تغییر می کند و پاسخگوی کاربر گرامی است.

منظور از یاس پروران پدر و مادر شهدا هستند که در اینجا از شهید گرامی آنان به تعبیر گل یاس نام برده شده است و در این صورت پدر و مادر شهدا پرورش دهنده گل یاس هستند. یاس گلی است سفید و بغایت خوشبو و نشانه آنست که عشق و دوستی باید دو جانبه باشدوگرنه بی ثمر است و علامت آن است که عشق عاشق اگر از جانب معشوقه پذیرفته نگردد او را ترک می نماید و فراموشش می نماید. امید است شهدا ما را در باقی ماندن در راهشان کمک نمایند و بپذیرند که ما مدیون آنان هستیم و  دوستشان داریم.

 

سایت یاس پروران راه اندازی گردیده و در حال حاضر فعال است. در دسترس قرار دارد.

 

.......................

 

سامانه جست و جوی مزار پدر شهید  yasparvar.ir   pedareshahid.ir 

 

در این سامانه سنگ مزار پدر شهید قابل جست و جو و روئیت و آدرس برداری است و دامنه یاس پروران به یاس پرور و پدر شهید تغییر می یابد.

سایت جست جوی مزار پدر شهید راه اندازی گردیده و در حال حاضر فعال است. در دسترس قرار دارد.

 

.......................

 

سامانه جست و جوی مزار مادر شهید  yasparvar.ir   madareshahid.ir 

 

 

در این سامانه سنگ مزار مادر شهید قابل جست و جو و روئیت و آدرس برداری است. در این سامانه آدرس سنگ مزار مادر شهید قابل جست و جو و روئیت و آدرس برداری است و دامنه یاس پروران به یاس پرور و مادر شهید تغییر می یابد.

سایت جست جوی مزار مادر شهید راه اندازی گردیده و در حال حاضر فعال است. در دسترس قرار دارد.

 

.......................

 

سامانه جست و جوی مزار همسر شهید  hamsareshahid.ir 

 

در این سامانه سنگ مزار همسر شهید قابل جست و جو و روئیت و آدرس برداری است و دامنه یاس پروران به دامنه همسر شهید تغییر می یابد.

سایت جست جوی مزار همسر شهید راه اندازی گردیده و در حال حاضر فعال است. در دسترس قرار دارد.

 

.......................

 

سامانه جست و جوی مزار عزیز شهید  azizeshahid.ir 

 

عزیز شهید از بستگان درجه یک و نزدیک شهدا می باشد که سنگ مزار آن عزیز در این سامانه و سایت قابل جست و جو  و دسترسی می باشد.  پدر بزرگ و مادر بزرگ، برادر، خواهر، فرزند(پسر و دختر)، داماد، عروس، دایی، عمو، خاله، عمه، نوه در دسته عزیزان شهید قرار دارند.

سایت جست جوی مزار عزیز شهید راه اندازی گردیده و در حال حاضر فعال است. در دسترس قرار دارد.

 

.......................

 

سامانه جست و جوی مزار مهمان شهید  mehmaneshahid.ir 

 

این سامانه سنگ مزار عزیزانی که به رحمت خدا رفته اند و در قطعه شهدا به خاک سپرده شده اند و یا بستگان یک متوفی که دوست دارند سنگ مزار متوفی گرامی خود را در کنار اطلاعات شهید قرار دهند، را در خود جای می دهد.

عنوان "مهمان شهید" شامل کسانی است که در جوار شهدا آرمیده اند و یا به درخواست خانواده، سنگ مزار آنان با شهید انتخابی و یا منتسب به آنان لینک می گردد. زمانی که کاربر گرامی گزینه مورد نظر خود را انتخاب می نماید دامنه  و قالب سایت طبق گزینه انتخابی تغییر می کند و پاسخگوی کاربر گرامی است.

سایت جست جوی مزار مهمان شهید راه اندازی گردیده و در حال حاضر فعال است. در دسترس قرار دارد.

 

.......................

 

آلبوم تصاویر عمومی، هدیه ای به نیابت از شهدا       aks1.ir 

 

از آنجا که پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه اقدام به انجام کارهای دیگر فرهنگی و علمی نیز نموده است لذا تصمیم گرفته شد که با توجه عکس های مختلف و غیر مرتبط با جست و جوی مورد نظر کاربران در اینترنت که معمولا این عزیزان در سنین پایین هستند و با مواجه شدن با عکس های غیر مرتبط هم خود و هم پدر و مادر و مربیان آزرده خاطر می شوند لذا تصمیم به راه اندازی سایت جامع و کامل تصاویر در همه زمینه های علمی و پژوهشی و سرگرمی گرفته شد و در همان مرحله ابتدایی با ارائه بیش از یکصدو ده هزار عکس به عنوان هدیه ای به نیابت از شهدا در اختیار کاربران عزیز قرار گرفت. این آلبوم تصاویر تا کنون نزدیک به دومیلیون بازدید کننده داشته است و این در عین حالی است که هنوز معرفی کاملی از آن صورت نگرفته است. انشاءالله بزودی تعداد زیادی عکس به این گالری اضافه خواهد شد.

عکس یک، بزرگترین آلبوم تصاویر عمومی در اینترنت است که با عنوان ارائه کننده عکس مورد نظر شما، "هدیه ای به نیابت از شهدا" شناخته می شود و در حال حاضر بیش از یکصد و ده هزار عکس از همه نوع و با کیفیت عالی را در خود جای داده است و با هدف ایجاد محیط امن برای دانش آموزان عزیز و تامین نیاز عکس های درخواستی راه اندازی شده است و بسیار مورد توجه و استفاده قرار گرفته است.

آلبوم تصاویر "عکس یک" راه اندازی گردیده و در حال حاضر فعال است. در دسترس قرار دارد.

 

.......................

 

شهید گلنام   shahidegolnam.ir 

 

در این سایت مزار شهدای گمنام به صورت آدرس و عکس و اطلاعات خاص خود معرفی می گردد. شفیق فکه معتقد است که استفاده از کلمه شهید گلنام برای شهید بی پلاک بهتر است و به همین جهت با تغییر نام شهید گمنام به شهید گلنام نگاه جدیدی را در اینترنت به این عزیزان گشوده است.

سایت شهید گلنام راه اندازی گردیده و در حال ارسال محتوا می باشد. در دسترس قرار دارد.

 

.......................

 

کوچه شهدا  koochehshohada.ir

 

در این سایت تمامی کوچه های ایران که مزین به نام مطهر و پر افتخار شهدا می باشد عکسبرداری شده و با توضیحات کامل در معرض دید کاربران گرامی قرار خواهد گرفت. این سایت درد دل اهالی کوچه با شهدا را منعکس خواهد و محل جمع شدن و پاتوق مجازی ساکنین با شهید و شهیدان همان کوچه خواهد بود و در این رابطه قسمتی به نام "سر کوچه شهدا" نامگذاری شده و در اختیار اهالی کوچه قرار داده خواهد شد. شعار ما:

کوچه شهدا درشهرمن وشما،  باهجرت به شهرشهیدان، به کوچه شهدا سری بزنیم.

شهدا از کوچه پس کوچه های ذهنمان عبور می کنند. من و تو نام آنها را سر کوچه وجودمان نوشته ایم که در دلهایمان هم جایگاهی رفیع و بلند برای آنها ساخته شود تا یادمان نرود که هر چه داریم از برکت خون شهدا است.

سایت کوچه شهدا راه اندازی شده و در حال ارسال محتوا است. در دسترس قرار دارد.

 

.......................

 

چت روم علمی  elmichat.ir 

 

 

در زمان تحقیقات جهت راه اندازی چت رم دفاع مقدس، متوجه شدیم که در اینترنت چت رم علمی وجود ندارد لذا اولین چت رم علمی در اینترنت راه اندازی و به نیابت از شهدا تقدیم به جامعه علمی گردید.

چت روم علمی راه اندازی گردیده و در حال حاضر فعال است. در دسترس قرار دارد.

 

.......................

 

سایت دانشنامه علمی  wiki.shafighefakeh.ir 

 

بیش از 6000 مقاله علمی و تخصصی با دسته بندی های خاص در این سایت وجود دارد و مورد استفاده جامعه علمی می باشد.

دانشنامه علمی راه اندازی گردیده و در حال حاضر فعال است. در دسترس قرار دارد.

 

.......................

 

یادمان دفاع مقدس  memorialDefense.ir 

 

این سایت به معرفی یادمان های دفاع مقدس خواهد پرداخت. لازم به ذکر است که تاکنون سایت اختصاصی به این منظور در اینترنت راه اندازی نشده بود و حتی دامنه های مرتبط با آن نیز آزاد بود و در صورتی که کلمه یادمان دفاع مقدس را جست و جو می کردید، چیزی از ایران نمی یافتید.

سایت یادمان دفاع مقدس راه اندازی شده و در حال ارسال محتوا است. در دسترس قرار دارد.

 

.......................

 

شهدای دانشجو  shahidkntu.ir 

 

معرفی شهدای دانشجو و کارکنان دانشگاه های سراسر کشور.

 

.......................

 

قاب عشق   ghabeshgh.ir

 

عکس تابلوهای سر مزار شهدا دراین سایت بارگذاری شده و در معرض دید کاربران قرار خواهد گرفت.

 

.......................

 

اصل اول  asleaval.ir

 

معرفی زنان به عنوان پیشگامان  مبارزه برای اسلام و انقلاب. در حال راه اندازی است.

 

.......................

 

پیامک ایثار  payamakeisar.ir

 

ارسال پیامک برای شهدا. در حال راه اندازی است.

 

.......................

 

سامانه جست و جوی مزار زنان شهیده  idshahideh.ir

 

اختصاصی زنان شهیده و معرفی زنان ایثارگر. در حال راه اندازی است.

 

.......................

 

البته موارد دیگری هم وجود دارد که به دلیل طولانی شدن مطلب از درج آنان خودداری می شود. لازم به ذکر است که پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه دارای بیش از 600 دامنه اینترنتی دفاع مقدس و شهدا می باشد که تمامی اینها به هم لینک بوده و برای طرح های بعدی در نظر گرفته شده است.

 

 

پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه، شبکه ایثار   

 

 

...........................................................................

 "پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه، شبکه ایثار " در راستای زنده نگهداشتن ارزشها و پاسداری از فرهنگ ایثار و شهادت راه اندازی شده است و به هیچ نهاد، گروه و سازماني وابسته نیست و به صورت کاملا خصوصی اداره می شود

 نسخه قابل چاپ    ارسال این صفحه به دوستان
تاریخ و زمان انتشار: پنج شنبه 14 خرداد 1394
تهیه و تنظیم:
منبع : پایگاه فرهنگی اجتماعی شفیق فکه
ارسال نظر:
 
عنوان  
رایانامه  
متن نظر  
کد امنیتی = ۱۵ + ۳